Overslaan en naar inhoud gaan

Updates en plannen

Update juni 2026

Sociale partners hebben afspraken gemaakt over een nieuwe pensioenregeling. Er is gekozen voor een solidaire premieregeling (SPR). Deze afspraken zijn vastgelegd in een transitieplan

Stap beoordeelt dit transitieplan en maakt een implementatieplan en communicatieplan voor de toezichthouders. Naar verwachting worden de plannen ingediend in juni. Zodra deze ingediend zijn, zetten we ze ook op de website. 

Het implementatieplan is in feite een stappenplan waarin staat hoe Stap de afgesproken nieuwe pensioenregeling gaat uitvoeren. Dit plan wordt beoordeeld door De Nederlandsche Bank (DNB). 

In het communicatieplan zijn alle stappen uitgewerkt waarlangs we jou op de hoogte gaan houden van de overstap naar de nieuwe pensioenregeling en wat dat voor jou betekent. De Autoriteit Financiële Markten onderzoekt of dit communicatieplan aan de wet- en regelgeving voldoet. Daarnaast wordt een verkort communicatieplan gemaakt. Hierin lichten we toe wat de belangrijkste kenmerken zijn van de nieuwe pensioenregeling en weet je wanneer je persoonlijke informatie krijgt over jouw pensioen. 

We werken toe naar de nieuwe pensioenregeling per 1 juli 2027 en verwachten dat DNB in het voorjaar van 2027 duidelijkheid geeft over deze aankomende transitie. 

Bekijk eerdere updates

Geef je e-mailadres door voor updates

Wil je updates over de nieuwe regels voor pensioen automatisch ontvangen? Geef dan je privé e-mailadres door als je dat nog niet gedaan hebt. 

Telefoonnummers Stap